Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Profesinė sąjunga STT nurodo daug etatinio mokytojų darbo apmokėjimo trūkumų
Antradienis, 15 Spalis 2019 07:33

 

altSpalio 15 d., 13 val., Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovai Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) susitinka su STT pareigūnais dėl mokytojų etatinio darbo apmokėjimo sistemos antikorupcinio vertinimo. LŠDPS nuomone, šis modelis sudaro terpę protekcionizmui, nepotizmui, diskriminavimui.

Esminiu mokytojų darbo apmokėjimo sistemos trūkumu rašte STT nurodoma sąlyginai didelė vadovo diskrecija nuspręsti dėl darbuotojo darbo sąlygų ir pernelyg maža galimybė šiame procese realiai dalyvauti darbuotojams ir jų atstovams.

„Pernai mokytojai streikavo, nes įvestas naujas etatinis darbo apmokėjimo modelis sukėlė labai daug sumaišties ir nepasitenkinimo. Šiemet naujieji mokslo metai prasidėjo sistemą kiek pakoregavus, tačiau vis tiek dar liko daug neapibrėžtumo. Dalis mokyklų vadovų, gal norėdami įtikti ministerijai, modelį vertina palankiai, o gal tiesiog mato puikias galimybes sau ar daliai mokytojų susikurti išskirtines darbo sąlygas kitų mokytojų sąskaita“, - komentuoja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Specialiųjų tyrimų tarnybai, kuri atlieka korupcijos rizikos analizę, LŠDPS nurodė, jog problemų mokyklose kasmet kyla dėl mokytojo darbo krūvio sandaros, dėl darbo užmokesčio sistemos kūrimo. Nors pastarosios derinime turėtų dalyvauti darbuotojų atstovai, tačiau daugumoje įstaigų tokios sistemos yra tiesiog nustatomos tik imituojant derybas su darbuotojų kolektyvu.

„Labai apmaudu, kad mokytojai, visas jėgas turintys skirti vaikų ugdymui, priversti švaistyti energiją aiškindamiesi ministerijos diegiamo ir sunkiai kam suprantamo modelio ypatumus“, - sako Andrius Navickas.

LŠDPS mano, kad mokytojų etatinio darbo apmokėjimo sistemos trūkumus ir rizikas galėtų pašalinti aiškesnės teisės aktų nuostatos, bei derinimo procedūros užtikrinančios didesnį skaidrumą ir darbuotojo bei darbuotojų atstovų įtraukimą į šiuos procesus. Tai būtų galima užtikrinti numatant aiškias derinimo su darbuotojais ar darbuotojų atstovais procedūras, taip pat privalomą sprendimų viešinimą, bei pareigą sprendimuose pateikti konkrečius motyvus dėl nustatomų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų ar darbo krūvio dydžių ir kt.

 

LŠDPS informacija

 

Artimiausi renginiai

Lapkritis 2019
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2019.11.14
LŠDPS Vilniaus m. susivienijimo ataskaitinė-rinkiminė konferencija
2019.11.15
LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo konferencija
2019.11.15
LŠDPS Raseinių r. susivienijimo konferencija
2019.11.26
LŠDPS Klaipėdos m. susivienijimo ataskaitinė-rinkiminė konferencija
2019.11.28
LIETUVOS MOKYTOJŲ SUVAŽIAVIMAS (Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39, Didžioji salė)

Svarbu

alt

Naudinga žinoti

Dėl veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, ir veikla mokyklos bendruomenei.  Teisininko konsultacija

Aktualijos

Lilija Bručkienė. Švietimo ateitis – klanų ir statytinių projektas
2019.10.31
article thumbnail

Ruduo – tai laikas, kai ne tik pradedami nauji mokslo metai, bet ir apžvelgiami tam tikri rezultatai, planuojamos naujos kryptys ir užgimsta idėjos, o viltys, kad pokyčiai pajudės trok&scar [ ... ]


A.Navickas apie mokytojų situaciją: „Apskritai neaišku, ką Vyriausybė siūlo“ (įrašas)
2019.10.28
article thumbnail

įrašas   Ar valstiečių valdžia apgavo mokytojus? Spalio 24 d. laidoje #LietuvaTiesiogiai – dviejų pedagogų profesinių sąjungų vadovai Andrius Navickas ir Egidijus Mileš [ ... ]


„Taip“ ar ,,ne“ sutarčiai su ŠMSM
2019.10.26
article thumbnail

Spalio 24 d. vykusiame išplėstiniame LŠDPS posėdyje pirmininkas Andrius Navickas pristatė LŠDPS iškeltus reikalavimus, derybų su ŠMSM eigą ir rezultatus.


LŠDPS pristatys derybų rezultatus švietimo bendruomenei
2019.10.24
article thumbnail


Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) baigė derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir  mokytojams pristatys  derybų rezultatus.  [ ... ]


Daugiau straipsnių...