Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Įvyko ketvirtas derybų posėdis. Ministerija nenori derėtis dėl mokinių skaičiaus mažinimo klasėse
Šeštadienis, 15 Birželis 2019 08:35

yigljkvchbnv

Birželio 13 dieną ministerijoje įvyko ketvirtasis LŠDPS derybų dėl kolektyvinės sutarties susitikimas. Jo pabaigoje ministerijos atstovų akibrokštas - nesiderėti dėl mokinių klasėse ir ikimokyklinėse grupėse skaičiaus mažinimo.

Aptartos atlyginimų didinimo sąlygos

Susitikimo pradžioje diskusijoje dėl atlyginimų kėlimo derybininkai buvo supažindinti su informacija, jog ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams nuo 2022 metų per tris metus bus pridedama po vieną nekontaktinę valandą.

Nuo 2020 m. numatomas mokytojų koeficientų didinimas. Ministerijos teigimu, tokia didinimo taktika pasirinkta dėl mažesnio finansinio krūvio ir išdėstymo laike. „Šiuo metu svarstoma ar pirmiausia sutvarkyti mokytojų etatą, ar didinti atlyginimus. Manoma, jog pirmiausia bus didinami atlyginimai,“ – teigė ministerijos derybų moderatorė.

Buvo pateikta ir skaičių. Papildomai „žirklių“ klausimo sprendimui bus skiriama 18 milijonų. Todėl manoma, jog „žirklių“ klausimas bus išspręstas sėkmingai ir daugiau neegzistuos.

Vėliau kalbėta dėl pedagoginio stažo. „Darbo apmokėjimo tvarka keitėsi tik mokytojams, todėl jiems darbo stažas numatytas 20-25 metai, tačiau jei pajudinsime ikimokyklinukus nuo 2020 m. tokios pat sąlygos galios ir jiems,“- teigė ministerijos atstovai.

ijhgf

Dėl mokinių klasės ir ikimokyklinėse grupėse skaičiaus mažinimo

Diskutuojant dėl šių, streikų metu įteiktų reikalavimų, ministerija užėmė poziciją, esą dabar, kai pradėjo veikti klasės krepšelis, dar nėra pakankamai objektyvios informacijos ir tartis dėl šio punkto šiuo metu nėra galimybės.

„Mūsų vertinimu keičiasi darbo sąlygos. Todėl siūlome tokius svarstymus atidėti kai bus įgyvendintas mokytojų atlyginimų kėlimas. Mokinių krepšelių sistema įsivedė disproporcijas sėkmingų mokyklų klasėse, kai buvo stengiamasi mokinių skaičių didinti. Dabar klasės krepšelis nebeskatins mokinių daugėjimo. Ir krepšelio naujoji metodika lems pačio tinklo pertvarką. Komplektacija prasideda nuo šių metų rugsėjo. Reikia palaukti nuo rugsėjo kažkiek laiko, kol pasimatys procesas, ar tai veikia,“ – kalbėjo ministerijos derybininkai.

Profsąjungos manymu, formuoti klases jau dabar būtų galima mažiausiu leidžiamu mokinių skaičiumi. Kad klasės komplektai būtų sveiko proto ribose. Profsąjungos derybininkų manymu toks įgyvendinimas etapais neiššauktų didelio lėšų poreikio. Pradžioje būtų galima sutvarkyti ikimokyklinių įstaigų grupes.

jhklgjhc

Profsąjunga pasiūlė kompromisinį sprendimą – mažinti tam tikru žingsniu ir skaičiumi.

Visgi derybų pabaigoje buvo sutarta, kad ŠMSM pateiks savo pasiūlymą: „Mes konkretinsime savo pasiūlymą, kaip tai galėtų atrodyti. Norėtume tartis iš esmės, nes daug neaiškumo.“

Profesinės sąjungą tenkintų sprendimai su datomis ir tolesnės derybos šia tema.

Kitas derybų posėdis birželio 27d.

 

Artimiausi renginiai

Rugsėjis 2019
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
2019.09.27
LŠDPS derybų grupė dalyvaus derybose ministerijoje dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties
2019.10.09
LŠDPS Marijampolės sav. susivienijimo konferencija

Naudinga žinoti

Dėl veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, ir veikla mokyklos bendruomenei.  Teisininko konsultacija

Aktualijos

Lilija Bručkienė: Kas per metus įvyko švietime – trys realūs pokyčiai ir vis neapleidžiantis déjà vu jausmas
2019.09.16
article thumbnail

Nauji mokslo metai, naujos patirtys, naujos idėjos. O gal nieko nauja po saule? Arba – ta pati panelė, tik kita suknelė. Ir tikrai – nauji tik mokslo metai. Visa kita girdint aplanko d [ ... ]


Nemalonus siurprizas
2019.09.12
article thumbnail

LŠDPS derybinės grupės nariai buvo nemaloniai nustebinti, kai šį ketvirtadienį (rugsėjo 12 d.) susirinkę derėtis pagal praeitą savaitę sutartą darbotvarkę ministerijos deryb [ ... ]


Bėgimas vietoje. Įspūdžiai iš LŠDPS derybų su ŠMSM (09-05)
2019.09.09
article thumbnail

Tiems, kurie atidžiai seka derybas dėl kolektyvinės sutarties tarp LŠDPS ir ŠMSM, priminti nereikia, kad šis procesas trunka jau kone pusmetį. Nuo rugpjūčio pabaigos susit [ ... ]


LRT forumo diskusijos įrašas
2019.09.04
article thumbnail

LRT forumas. Į kokią mokyklą grįžo Lietuvos vaikai ir ar iš tiesų švietimas – mūsų valstybės prioritetas? Įrašą galima pažiūrėti paspaudus čia.


Daugiau straipsnių...