Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Antrosios profsąjungos ir ministerijos derybos. Mokytojų lūkesčiai derantis yra ir bus pagrindinis pedagogų atstovų argumentas
Ketvirtadienis, 30 Gegužė 2019 13:33

DSC 0025

Gegužės 29 d. (trečiadienį) įvyko antrasis profsąjungos ir ministerijos atstovų posėdis dėl šakinio susitarimo, kuriame LŠDPS talkino žinomas teisininkas dr. Nerijaus Kasiliauskas.

Susitikimo metu aptarti darbiniai, susiję su derybų procesu, klausimai: protokolo sudarymas, datos, šakinio susitarimo subjektai, susitarimo taikymas.

Dėl šakos kolektyvinės taikymo

Posėdis prasidėjo SADM atstovų pasisakymu dėl šakinės kolektyvinės sutarties taikymo. Jų nuomone, darbo kodekso normos aiškiai nurodo, jog kolektyvinės sutartis turi būti taikoma tik profesinės sąjungos nariams. Taikymo galimybės negali būti plečiamos.

LŠDPS atstovų pusėje pasisakęs dr. Nerijus Kasiliauskas supažindino su medikų šakinės kolektyvinės sutarties nuostatomis, kurios per aptartus sutartyje mechanizmus taikomos visiems medikų darbuotojams. “Medikai susireguliavo darbo apmokėjimą šakinėje sutartyje. Tokios galimybės yra ir mes jas naudojame”, - teigė teisininkas.

SADM atstovai, nors ir nesutiko su tokiu taikymu, pripažino, kad teisės normų taikymas gali skirtis. Tačiau konkrečiam teisės subjektui kreipiantis dėl tokio taikymo į teismą, paaiškės ir teisės normos taikymo praktika.

Profesinė sąjunga gynė poziciją, pagal kurią numatomas išplėstas šakinės kolektyvinės sutarties taikymas ne narių naudai, nurodant tą kolektyvinėje sutartyje. „Nes negalimas kelių darbo apmokėjimų sistemų įvedimas. Bent jau esminiai klausimai turi būti taikomi visiems,“ – argumentavo profsąjungos atstovai.

n.kasiliauskas  Dr. Nerijus Kasiliauskas

ŠMM pripažino LŠDPS kaip derybininko statusą

Ministerijos atstovai patvirtino gavę profesinės sąjungos prisistatymo deryboms dokumentus, kurie atitinka Darbo kodekse numatytas šakinių derybų subjekto reikalavimus.

Dėl Finansų ministerijos įtakos derybų procesui

Derybininkai sutarė neatsižvelgti į Finansų ministerijos numatytas biudžeto formavimo taisykles, derėtis iki susitarimo pasiekimo ir projekto pateikimo šiai ministerijai.

Dėl protokolo posėdžio

Keik ilgiau užtruko derybų protokolo sudarymo aptarimas, dėl ministerijoje patvirtintų vidinių raštvedybos taisyklių. Sutarta, kad likus dviem dienoms iki kitų derybų pradžios, įvykusio susitikimo protokolas siunčiamas profsąjungai suderinimui. Sudaromi du egzemplioriai su originaliais parašais, o šalys registruoja juos pagal savo vidines taisykles. Šalių, dalyvių susitikime asmenų sąrašas pateikiamas originale. Protokole fiksuojami tik šalių siūlymai, susitarimai ir nesusitarimai.

Dėl galutinio susitarimo datos

Derybų šalys nesusitarė dėl šakinės kolektyvinės sutarties pasirašymo datos. Profsąjungos nuomone tą būtina padaryti iki Liepos 1 dienos. Ministerijos tvirtinimu, tai nėra įmanoma. ŠMM atstovų nuomone, derybos turi vykti nevilkinant ir nenumatant konkrečios pasirašymo datos.

Dėl apsikeitimo rašytiniais argumentais

Ministerijos atstovai atkreipė dėmesį į savo atsakymą dėl streikų metu įteiktų reikalavimų raštu. „Mes tikrai padirbėjome, rinkome statistiką, supažindinome jus su apklausų rezultatais. Įtemptai dirbo ministerijos departamentai tuo klausimu ir mes tikrai norėtume iš jūsų raštu išdėstytų savo reikalavimų pagrindimų“, - kalbėjo ministerijos vyr. derybininkė.

Apsikeitus nuomonėmis, profsąjunga pripažino tokio siūlymo racionalumą, nors mokytojų lūkesčiai derantis yra ir bus pagrindinis pedagogų bendruomenės atstovų argumentas.

Kitos savaitės viduryje vyksiančiame posėdyje bus nagrinėjamas siūlymas derėtis dėl atlyginimo didinimo.

 

LŠDPS informacija

 

Artimiausi renginiai

Rugsėjis 2019
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
2019.09.27
LŠDPS derybų grupė dalyvaus derybose ministerijoje dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties
2019.10.09
LŠDPS Marijampolės sav. susivienijimo konferencija

Naudinga žinoti

Dėl veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, ir veikla mokyklos bendruomenei.  Teisininko konsultacija

Aktualijos

Lilija Bručkienė: Kas per metus įvyko švietime – trys realūs pokyčiai ir vis neapleidžiantis déjà vu jausmas
2019.09.16
article thumbnail

Nauji mokslo metai, naujos patirtys, naujos idėjos. O gal nieko nauja po saule? Arba – ta pati panelė, tik kita suknelė. Ir tikrai – nauji tik mokslo metai. Visa kita girdint aplanko d [ ... ]


Nemalonus siurprizas
2019.09.12
article thumbnail

LŠDPS derybinės grupės nariai buvo nemaloniai nustebinti, kai šį ketvirtadienį (rugsėjo 12 d.) susirinkę derėtis pagal praeitą savaitę sutartą darbotvarkę ministerijos deryb [ ... ]


Bėgimas vietoje. Įspūdžiai iš LŠDPS derybų su ŠMSM (09-05)
2019.09.09
article thumbnail

Tiems, kurie atidžiai seka derybas dėl kolektyvinės sutarties tarp LŠDPS ir ŠMSM, priminti nereikia, kad šis procesas trunka jau kone pusmetį. Nuo rugpjūčio pabaigos susit [ ... ]


LRT forumo diskusijos įrašas
2019.09.04
article thumbnail

LRT forumas. Į kokią mokyklą grįžo Lietuvos vaikai ir ar iš tiesų švietimas – mūsų valstybės prioritetas? Įrašą galima pažiūrėti paspaudus čia.


Daugiau straipsnių...