Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

LŠDPS atstovų susitikimas problemų kamuojamoje Visagino Č. Sasnausko menų mokykloje
Trečiadienis, 22 Gegužė 2019 09:31

                      hqdefault

(nuotr. Č Sasnausko menų mokyklos direktorius Alikas Milko )

Gegužės 20 d. Visagino Č. Sasnausko menų mokykloje vyko planuotas LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko ir teisininkės Erikos Leiputės – Stundžienės susitikimas su mokyklos profesinės organizacijos nariais.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pirmiausiai padėkojo streikavusiems ir mitinge dalyvavusiems mokytojams. Pirmininkas pristatė streiko rezultatus bei pakomentavo dabar vykstančius procesus. Visus pedagogus paskatino aktyviai dalyvauti profesinės sąjungos veikloje ir teikti siūlymus ir profesinės sąjungos kuriamai naujai strategijai, ir šakos kolektyvinei sutarčiai.

LŠDPS teisininkė Erika Leiputė – Stundžienė pristatė darbo apmokėjimo tvarkos pakeitimus, įsigaliosiančius nuo šių metų rugsėjo 1d. bei atsakė į kitus teisinius klausimus, konsultavo darbuotojus.

Vėliau vyko susitikimas su mokyklos administracija. Daug dėmesio skirta incidento, vykusio prieš mokyklos organizuotą Šeimos šventę, aiškinimuisi. Minėtas incidentas išsirutuliojo tuomet, kai nesenai paskirtas mokyklos direktorius Alikas Milko ,,aktyviai“ įsitraukė į mokyklos renginių režisavimą. Jis nusprendė iš Šeimos šventės išbraukti kai kurių mokinių pasirodymus, nes neva tai jų parengtas numeris mokyklos direktoriui, pasirodė per silpnas.

O teatro grupės mokiniams apie tai nebuvo net pasakyta generalinės repeticijos metu, todėl mokiniai pakvietė savo tėvus ir atėjo į šventę pasirengę atlikti parengtą numerį. Mokyklos direktorius prieš pat šventę mokinius informavo, kad jie renginyje nedalyvaus. Kilo mokinių nepasitenkinimas, nes jie labai daug repetavo, savo numerį rengė atsakingai. Jokių kritinių pastabų jiems nebuvo išsakyta generalinės repeticijos metu. Beje, režisierė Gražina Karlaitė yra puiki specialistė, jos pastatymai susilaukia tik teigiamų įvertinimų, o pati meno mokyklos mokinių grupė jau ne vienerius metus yra scenoje. Kilus pagrįstam mokinių ir jų tėvų pasipiktinimui vis dėlto grupei leista parodyti savo numerį.

Kaip ir reikėjo tikėtis , kad išankstinės mokyklos direktoriaus nuostatos nepasitvirtino ir numeris buvo šiltai sutiktas. Tenka tik apgailestauti, kad vadovas nepasitikėjo savo darbuotoja, nors tam jokio realaus pagrindo nebuvo. Skriaudą širdy po renginio išsinešė ir teatro grupės mokiniai, o tėvai buvo priblokšti nekorektiškais ir diktatoriškais mokyklos direktoriaus bei kai kurių mokyklos pedagogų pasisakymais apie vaikų elgesį. Be to, buvo pamiršta ir Pedagogų etikos kodekse įtvirtinta nuostata, jog bendravimas su bendruomenės nariais grindžiamas pasitikėjimu, taip kuriant kūrybiškumą skatinančią atmosferą.

 

nuotr. youtube vaizdo įrašo

LŠDPS informacija

 

Artimiausi renginiai

Rugsėjis 2019
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
2019.09.27
LŠDPS derybų grupė dalyvaus derybose ministerijoje dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties
2019.10.09
LŠDPS Marijampolės sav. susivienijimo konferencija

Naudinga žinoti

Dėl veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, ir veikla mokyklos bendruomenei.  Teisininko konsultacija

Aktualijos

Lilija Bručkienė: Kas per metus įvyko švietime – trys realūs pokyčiai ir vis neapleidžiantis déjà vu jausmas
2019.09.16
article thumbnail

Nauji mokslo metai, naujos patirtys, naujos idėjos. O gal nieko nauja po saule? Arba – ta pati panelė, tik kita suknelė. Ir tikrai – nauji tik mokslo metai. Visa kita girdint aplanko d [ ... ]


Nemalonus siurprizas
2019.09.12
article thumbnail

LŠDPS derybinės grupės nariai buvo nemaloniai nustebinti, kai šį ketvirtadienį (rugsėjo 12 d.) susirinkę derėtis pagal praeitą savaitę sutartą darbotvarkę ministerijos deryb [ ... ]


Bėgimas vietoje. Įspūdžiai iš LŠDPS derybų su ŠMSM (09-05)
2019.09.09
article thumbnail

Tiems, kurie atidžiai seka derybas dėl kolektyvinės sutarties tarp LŠDPS ir ŠMSM, priminti nereikia, kad šis procesas trunka jau kone pusmetį. Nuo rugpjūčio pabaigos susit [ ... ]


LRT forumo diskusijos įrašas
2019.09.04
article thumbnail

LRT forumas. Į kokią mokyklą grįžo Lietuvos vaikai ir ar iš tiesų švietimas – mūsų valstybės prioritetas? Įrašą galima pažiūrėti paspaudus čia.


Daugiau straipsnių...