Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Padalinių veikla

Reklaminis skydelis
Aptartos bendradarbiavimo su LLA galimybės

article thumbnail

2017 m. kovo 3 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė ir Pagalbos mokiniui specialistų pirmininkė Rima Ju&sca [ ... ]


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Išskirtinė iniciatyva mokytojo profesijos prestižui kelti (FOTO)

article thumbnail

Spalio 2 d. kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Didžiojoje salėje įvyko baigiamasis respublikinio meninių tekstų ir piešinių konkurso „Mano mokytojas“ renginys, ski [ ... ]


Reklaminis skydelis

Šiuo metu naršo

Mes turime 107 svečius online
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
A. Navickas: susipriešinimo tarp vadovų ir mokytojų neturėtų būti
Penktadienis, 20 Sausis 2017 12:26

altSausio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo Lietuvos progimnazijų asociacijos suvažiavime. Į jį taip pat atvyko švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, premjero patarėja švietimo klausimais Unė Kaunaitė, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentė Ramutė Mečkauskienė, kitų ugdymo įstaigų asociacijų vadovai, Vilniaus Švietimo, kultūros ir sporto departamento laikinasis vadovas Algminas Pakalniškis.

Švietimo ir mokslo ministrė pristatė pagrindinius šiuo metu vykdomus ministerijos darbus: perėjimas prie etatinio pedagogų darbo apmokėjimo, klasės krepšelio modelio įvedimas, prezidentės pasiūlymai dėl vadovų kadencijų, jungtinių mokyklų tinklo realizavimas, brandos egzaminai ir kt.

Skaityti daugiau...
 
Plečiasi asociacijos gretos
Ketvirtadienis, 19 Sausis 2017 18:41

Sausio 18 d. asociacijos susitarimą sudariusių pareigūnų, švietimo ir transporto darbuotojų bei Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio susitikime dalyvavo Lietuvos muitinės darbuotojų profesinės sąjungos valdybos pirmininkas Jūrius Bruklys. Ši profesinė sąjunga, atstovaujanti beveik vienam tūkstančiui darbuotojų, pareiškė pageidavimą prisijungti prie asociacijos sutartyje deklaruojamų tikslų įgyvendinimo, kuris bendru sutarimu buvo patenkintas.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel informavo apie Trišalės tarybos posėdį, kuriame buvo svarstomas asociacijos prašymas atnaujinti tarybą įtraukiant ir kitų profesinių sąjungų atstovus. Jis priminė, jog asociacijai priklausančios organizacijos visada turėjo poziciją ir teikė pasiūlymus, tačiau Trišalė taryba galėtų būti vienas kanalas, iš kurio išeina suderintos nuostatos.

Skaityti daugiau...
 
Seimas nustatė biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimo tvarką
Antradienis, 17 Sausis 2017 16:25

altSeimas priėmė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą, kuriuo įtvirtinami biudžetinių įstaigų darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo sąlygos ir dydžiai, materialinės pašalpos, darbuotojų pareigybių lygiai ir grupės, taip pat kasmetinis veiklos vertinimas. Šis įstatymas pakeis 24 metus galiojusį Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimą Nr. 511 ,,Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“.

Pagal patvirtintą teisinį reguliavimą didės dirbančiųjų pagal darbo sutartis darbo užmokestis – tam 2017 m. valstybės biudžete skirta 16 mln. eurų, o švietimo darbuotojų algoms didinti skirta 17 mln. eurų. Be to, valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojams, tiek dirbantiems pagal darbo sutartis, tiek valstybės tarnautojams, bus taikomas vienodas bazinis algos dydis – 130,5 euro.

Skaityti daugiau...
 
Aiškėja pedagogų darbo apmokėjimo reglamentavimas
Ketvirtadienis, 12 Sausis 2017 16:18

altSausio 12 d. Seime buvo tęsiamas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projekto priėmimas. Kaip žinoma, šiame teisės akte (5 priedas) reglamentuojamas ir pedagogų darbo apmokėjimas.

Nors biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokestis bus sudaromas iš pastoviosios ir kintamosios (už darbo rezultatus) darbo užmokesčio dalies, mokytojams bus taikoma išimtis: jie gaus bendrą pareiginę algą. Dėl to darbo užmokestis jiems nemažės.

Atlyginimas bus skaičiuojamas, koeficientą dauginant iš pareiginės bazinės algos dydžio (130,5 euro). Ateityje šis dydis turėtų būti nustatomas nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS įsitrauks į kovą prieš transatlantinius susitarimus
Ketvirtadienis, 12 Sausis 2017 10:59

Sausio 5 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinavimo tarybos posėdis. Pirmininkas Andrius Navickas pristatė naujai išrinktas susivienijimų pirmininkes: Ignalinos susivienijimo – Liną Gladkauskienę, Panevėžio rajono susivienijimo – Doloresą Rakauskienę. Jis taip pat apžvelgė švietimo aktualijas, informavo apie susitikimuose su šveitimo ir mokslo ministre bei Premjeru išdėstytus naujosios valdžios planus.

Diskutuota ir pritarta organizacijos veiklos planui 2017 metams, patvirtinta 2016 m. finansinė ataskaita bei 2017 sąmata, spręsti kiti organizaciniai klausimai. Gerosios praktikos patirtimi pasidalino Kaišiadorių ir Zarasų rajonų susivienijimų pirmininkai Vytautas Silvanavičius ir Eglė Naprienė.

Europiečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA atstovas Lietuvoje Karolis Klimka papasakojo apie transatlantinius ES ir Amerikos (TTIP) bei ES ir Kanados (CETA) laisvosios prekybos susitarimus bei jų grėsmę švietimui, jei jie būtų ratifikuoti.

Skaityti daugiau...
 
Pateikti siūlymai, kaip stiprinti darbuotojų galias
Trečiadienis, 11 Sausis 2017 13:50

altĮ asociaciją susijungusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, Transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacija ir asocicija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ sausio 10 d. kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį su pasiūlymais, kaip stiprinti darbuotojų derybines galias.

„Darbo kodeksas yra orientuotas daugiau į darbo teisinių santykių reguliavimą ir nepriklausomai nuo to, koks bus pasirinktas darbuotojų kolektyvo atstovavimo modelis Darbo kodekse, būtina imtis veiksmingų priemonių darbuotojų derybinei galiai sutelkti ir sustiprinti“, - teigiama rašte.

Jame taip pat primenama, kad stiprinti profesinių sąjungų derybinę galią ir gebėjimus atstovauti darbuotojams yra numatyta Vyriausybės programoje.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Rugsėjis 2017
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2017.09.28
Darbo grupės, kuriančios etatinį mokytojų darbo apmokėjimo modelį, posėdis
2017.10.12
LŠDPS koordinavimo tarybos posėdis

Pilietiškas švietimietis

Aktualijos

Pedagogų protestai Lenkijoje
2017.09.06
article thumbnail

Rugsėjo 4 d. su šūkiu "Mokykla - mūsų!" ("Szkoła jest nasza") įvyko nacionalinė Lenkijos mokytojų protesto akcija. Manifestacijos, eisenos, mitingai buvo surengti Lodzėje, Krokuvoje, P [ ... ]


Startavo kova su smurtu ir patyčiomis mokyklose
2017.09.04
article thumbnail

Nuo rugsėjo 1-osios įsigaliojo Švietimo įstatymo pataisos, kurias Prezidentė inicijavo siekdama mažinti smurtą ir patyčias švietimo įstaigose. Pagal jas švietimo įstaiga [ ... ]


Kokie mokslo metai laukia?
2017.08.31
article thumbnail

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“. Apie naujus mokslo metus ir &s [ ... ]


Įvedamos švietimo įstaigų vadovų kadencijos
2017.07.12
article thumbnail

Liepos 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis įvedamos švietimo įstaigų vadovų kadencijos, n [ ... ]


Daugiau straipsnių...